Kategorie:

Wypoczynek, zwiedzanie, państwa w czasie epidemii

Avatar
Opublikowane przez kasia

Każdy z nas marzy o podróżach i zwiedzaniu świata. Lecz nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlaczego, a bo to dzieci, a bo to niestety mamy szczególne wydatki. Teraz dołączyła do tego pandemia i niestety loty są znacznie skomplikowane. Cześć krajów wymaga testów na Covid, co wizaże się z pozostałymi kosztami. Agencje podróży po podpisaniu dobrych transakcji z laboratorium obniżyły ceny, lecz i tak jest toż blisko 300 zł za głowę razy cała grupa – koszt dodatkowy 1200 zł. Natomiast jeśli planujemy zrobić taki test na własną rękę wtedy musimy zapłacić aż 450 zł od osoby – kosmos. Testy antygenowe są tańsze, ale nie wiele regionów je przyjmuje. Wycieczki są kosztowne. Część z nas rezerwuje tego wariantu wyjazdy przez biura podróży. Oglądając ich stronę www wybieramy region i liczymy możliwość dla nas. Jest to naprawdę proste. Po wyborze gdzie chcielibyśmy się udać wybieramy, gdzie chcemy zająć miejsca w samolocie, jednak tu musimy pamiętać, iż ta możliwość jest płatna i nie musimy z niej skorzystać. Ubezpieczenie kolejny element, który jest| obowiązkowy. Przy nabyciu wyjazdu mamy 3 modele do wyboru. Takie ubezpieczanie, które jest zawarte w cenie, dodatkowe na Covid i takie gdzie opłaty leczenia są bardzo duże. Teraz biura wprowadziły jeszcze możliwość rezygnacji w 100% co to znaczy. Jeżeli przed wylotem test wyjdzie nam pozytywny to wtedy agencja podróży da nam pieniądze. Niestety tego wariant ubezpieczanie są dość drogie oraz biura świetnie zarabiają, nie mniej jednak warto jest je mieć bowiem czasy obecnie są bardzo niepewne. Rezygnacja ma wciąż kilka niewątpliwych cech jeżeli będziemy chorzy lub np. złamiemy kończynę czy pojawią się inne dolegliwości to również możemy łatwo zrezygnować z wyjazdu. Pamiętajmy jednak, ze cena wycieczki jest nam oddawany a ubezpieczenie już nie.

Jak prezentuje się jechanie na swoją rękę.

Tutaj sprawa już nie prezentuje się tak samo jak z agencją podróży. Najpierw musimy zobaczyć gdzie chcemy wyjechać i czy możemy. Nie wszystkie regiony są teraz otwarte i można bez zastrzeżeń do nich wjechać. Warto przeczytać na serwisach publicznych czy poszczególny kraj przyjmuje turystów czy nie. Na przykład Chiny tutaj sytuacja nie wygląda różowo. O czym potrafimy się przekonać z materiałów obecnych na strona www. Pewna Polska wyjechała była chętna na kwarantanne, która miał trwać 3 tygodnie i testy. Nie wiedziała, że od miesiąca będzie w szpitalu bez kontaktu z środowiskiem dodatkowo każdy test wychodzi jej pozytywnie tzn wykonują oni 2 testy na Covid i właśnie po 2 negatywnych możemy wyjść szpital. Aczkolwiek w jej przypadku wykonują testy i cały okres jeden wychodzi niejednoznacznie.

Jest w klinice i błaga o ochronę. Moi zdaniem nie warto było kierować się i tworzyć sobie tyle problemów. Chiny są krajem dość surowym i nie warto ryzykować, no chyba, że realizujemy w nim interesy i musimy po prostu być. Wakacje to na pewno odpadają bo korzystniej być wolnym niż być zamkniętym z 5 tygodni. Jeżeli już wyselekcjonowaliśmy kraj docelowy to teraz bilety. Ze względu na pandemię wiele połączeń lotniczych jest niestety zawieszonych i niestety połączenia mogą być stosunkowo Zakupienie biletów to już jakiś sukces. Pamiętajmy, że czasem możemy dotrzeć na ciekawe reklamy i możliwości cenowe bo wbrew pozorom ograniczona liczba osób podróżuje na urlopy samemu. Po biletach ważny jest dobór willi. Możemy skorzystać z stron widocznych w sieci jak np. hotel.com, które w naszym kraju jest chyba niezwykle znany. Warto w tym portalu jest się zarejestrować gdyż zbieramy punkty i norma rezerwacji w nim się liczy gdyż później mamy tzw ulgi i stosunkowo duże. Ja zazwyczaj używam bookingu jakoś jest dla mnie najbardziej oczywisty. Warto jest również wyselekcjonować opcje płatności na miejscu gdyż oszustów jest pełno. Taka wersja jest o wiele droższa natomiast na pewno warto jest z niej skorzystać. Polisa i tu jak szukałam zrobił się duży problem, bo kraje docelowe ze względu na Covid 19 oczekują żebyśmy mieli zabezpieczenie które, zapłaci opłaty leczenia na Covid. Możliwości jest zupełnie wiele, tylko nie ma ich jeśli idzie o rezygnację w przypadku aktywnego testu. My jednak mam z czego się jesteśmy zadowoleni. Linie lotnicze np. jak Emirates świadczą także możliwość przełożenia lotu jesli test wyjdzie nam aktywny i to stanowi bardzo fajne podejście.

Przed wylotem o czym warto pamiętać?

Każdy kraj posiada bezpośrednie restrykcje dodatkowo warto przeczytać co musimy spełnić przed wylotem. Wszystkie kraje mają tzw karty w jakich musimy podać, gdzie i na ile podróżujemy i często wygenerować specjalny kod QR. Osoby zaszczepione po strefie schengen oczywiście poruszają się na podstawie szczepienia i kodów wygenerowanych. Po powrocie do naszego kraju dzieci poniżej 12 roku życia jeśli ojcowie są zaczepieni nie mają kwarantanny. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, gdyż wiele nam to umożliwia, a przecież szczepionek na Covid dla najmniejszych nie ma. No więc czy zamierzamy odpoczywać sami czy natomiast z biurem podróżny musimy ocenić sami. Sumy w biurach są teraz naprawdę wysokie a mało dalsze kierunki jak Dominikana czy Meksyk toż po prostu| kosmos cenowy dla rodziny 4 osobowej w ładnym apartamencie. Jednak tą sekcję pozostawiam już wam i sami zdecydujcie. Ja preferuję latać sama bez pośredników, którzy mi tylko niepokoją i sprawiają problemy.