Kategorie:

Innowacyjne materace rehabilitacyjne do relaksu w wielkich supermarketach

Spokojny wypoczynek to norma, natomiast od czego on zależy? Wiele składników oddziałuje na nasz sen w nocy jednym z nich jest łatwy oraz przyjemny materac. Pamiętajmy, iż w łóżku odpoczywać możemy spędzać około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materac musi być nie tylko być bezpieczny, ale gwarantować komfort naszemu .kręgosłupowi. W małych sypialniach ludzie często zastępują dobry materac np. na sofę, jednak takiego komfortu snu nigdy nie będziemy mieć.

Na co zwrócić uwagę nabywając dobre materace rehabilitacyjne. Na pewno na jego jakość to kluczowy czynnik jaki powinniśmy brać pod rozwagę przy wyborze materaca.

Strefy twardość materaca. Możemy tu wyróżnić materace 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko uzależnione jest od tego która jednostka naszego ciała ma być podniesiona w ciągu snu. Za zwyczaj materac winien być o 20 cm większy niż mamy wzrostu. W sklepach mamy podział na rodzaje twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Przypuszcza się iż pani cięższa winnym mieć materac twardszy niż osoba lekkie. Załóżmy, iż dziewczyna o masie 90 kg powinna wybrać materac średnio twardy czyli H3 osoba o masie 50kg oraz wzroście np. 170 cm powinna wybrać materac średni czyli H2. Wszystko określone jest tu od naszej wielkości oraz wzrostu. Dlatego jeżeli nie mamy gwarancji powinniśmy zapytać w supermarkecie doradcę, aby odpowiednio dopasował nam materac lub ortopedę by zakupić materac rehabilitacyjny. Szczególnie ważna jest również pozycja, w jakiej śpimy. Jeżeli lubimy spać na brzuchu lub plecach wtedy ciężar naszego ciała rozkłada się regularnie i możemy pozwolić sobie na materac bardziej miękki. Jeżeli jednak śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to| musimy koniecznie kupić materac twardszy.

Materace rehabilitacyjne dla kogo.

Tutaj założenie jest aby nacisk stawiać na kręgosłup i jego wsparcie w czasie odpoczynku. Powinny być antyalergiczne oraz nie uciskać podczas wypoczynku na żaden punk, aby przepływ krwi był odpowiedni. Musi także mieć doskonałą wentylację i przepuszczać wilgoć. Idealnie przystosowany materac powinien zniwelować przewlekłe boleści stawów oraz dać ulgę dla kobiet z reumatoidalnym zapaleniem stawów, obniżają ryzyko powstawania odleżyn. Właściwy do regeneracji stawów i mięśni po intensywnym dniu lub po przebytych wypadkach.

Materace rehabilitacyjne polecane szczególnie osobom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i zbolałe stawy
 • mających siedzący sposób życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w momencie rehabilitacji

Materace rehabilitacyjne rodzaje:

 • Materace piankowe – najprawdopodobniej pod tym względem są najtrafniejszym wyborem, ponieważ bardzo łatwo w nich zachować komfort oraz czystość. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu łatwiej dopasowują się do naszego ciała podczas odpoczynku, i kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Drugim modelem są tzw materace sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze wspierają one kręgosłup jedna jeśli chodzi o komfort na pewno większy będzie przy materacach piankowych, nie mówiąc już o czystości, którą w tym fakcie ciężko jest utrzymać. Widać jakże znaczący jest dobór dobrego materaca. Często ignorujemy ten fakt , kiedy kupujemy nowe łóżko. Tradycyjny materac powinien także mieć dobre wykonanie

Rodzaje zastosowań materacy rehabilitacyjnych

 • 1. Materac piankowy jak sama nazwa pokazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej znaną jest tu termoelastyczna piana , która dopasowuje się do ciała i jest trwała na wilgoć. Ciekawie cechuje się pianka FloFom , która ma właściwość chłodzące, jest więc w pewnym rodzaju nietypowe rozwiązanie, ale dzięki temu uniemożliwia przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac lateksowy cechuje się przede wszystkim tym, ze wypełniony jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej elastyczny, ale też posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| więc rodzaj materac idealny dla kobiet o różnej wadze, gdyż dopasowuje się doskonale do naszej wagi.
  • Materace bonellowe – sprężyny są w nim powiązane ze sobą, dzięki czemu zachowuje on lepszą sprężystość. Natomiast w tym modelu jedna sprężyna oddziałuje na inną i może dawać efekt fali.
  • Materac kieszeniowy – tutaj sprężyny uwieszone są oddzielnie, każda w kieszeni. Współpracują one oddzielnie dlatego podnoszą one komfort użytkowania. Niezmiernie ważne jest to, że materac nie rusza się pod wpływem nacisku.
  • Materac multipocket – ten model materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Umożliwi on bardzo duży komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to nowość na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla kobiet niezdecydowanych. Bardzo dobrej jakości oraz zapewniają również wysoki komfort. Możemy je również używać kiedy dwie osoby sypiają ze sobą na jednym materacu ale mają inną wagę.
  • Mata kokosowa tutaj wnętrze materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest twardy również dobrze przepuszczalny.

Dobór odpowiedniego materaca jest niewątpliwie bardzo znaczący nie tylko dla naszego kręgosłupa lecz również dla naszego całego dnia. Sami znamy jak niewyspanie może zaburzyć nam najidealniejszy dzień. Człowiek, który nie mógł się odpocząć jest niespokojny oraz nic mu się nie układa korzystnie jest zatem coś mieć na czym będzie nam się dobrze i wygodnie spało. Ja też wiem po sobie jak nie mogę odpoczywać w nocy to niestety cały dzień źle się czuję, to muszę tabletkę wziąć toż chodzę odpoczywać w dzień. Fajniej zapobiegać i kupić naprawdę skuteczny materac, na jakim będziemy spać jak dziecko. jest także poszewka na materace rehabilitacyjne powinny być proste w praniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w domach maja mała pojemność, dlatego ja wolę poszewki na materac, które są dzielone na 2 strony oraz rozwijane. Wtedy o wiele szybciej jest nam ją uprać i włożyć. Powszechnie używany zabieg, by pozbyć się roztoczy z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Pozostawiamy ją na 30 sekund po tym momencie czyścimy. Jest to bardzo skuteczne podejście dla wszystkich pań leniwych, natomiast za to bardzo efektywne.