Kategorie:

Sprawdzony ortodonta Warszawa którego możecie polecić

Jak dobrać odpowiedniego dentystę. Na rynku jest firm prywatnych gabinetów, które proponują różne usługi. A gdy wyselekcjonować kogoś na kim będziemy mogli polegać.

Wszystko zależy od tego co pragniemy robić?

  • periodonta – zajmuje się profesjonalną ochroną zębów,
  • ortodonta – leczy wady zgryzu, -pedodonta- specjalista leczenia kłopotów uzębienia u młodzieży,
  • protetyk i implantolog – zajmuje się leczeniem rekonstrukcyjnym, robi protezy także inne odbudowy uzębienia jak mosty, korony zębowe
  • endodonta — zajmuje się leczeniem kanałowym i problemami z zaawansowaną próchnicą

Od czego rozpocząć szukanie doświadczonego specjalisty. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę. Koszty Jeżeli idzie o ceny wizyty nie przywiązywałabym ogromnej uwagi do tego. Jakość i dobre wykonanie jest dla was najważniejsze. Musimy zapłacić więcej, jednak być spełnionym lub mniej| i chodzić regularnie na za free korekty. Moje zdrowie jest dla nas najistotniejsze i stąd nie warto na nim oszczędzać. Jednak oczywiście należy mieć umiar. Jeśli jeden dentysta mówi 100 zł inny 550 zł, a reszta 250 zł to należy skoncentrować się na tych średnich cenach. Nie może być tak, że koszty usług znacznie odstają od konkurencji.

Pasja i doświadczenie – ortodonta Warszawa

Mówi się, ze najciekawsi specjaliści to tacy z pasją, wtedy nasze zęby będą na pewno w odpowiednich rękach. Doświadczenie hm.. tutaj poddaje się zapytanie, czy lepiej chodzić do tych z bogatym doświadczeniem, czy ci stomatolodzy co dopiero ukończyli studia mogą dobrze wyleczyć nam nasze zęby. Tutaj wszystko zależny od zaangażowania. Bynajmniej nie jest napisane, że młody ortodonta będzie gorszy, oni patrzą często inaczej na dolegliwości, bardziej się starają bo zależy im na wyrobieniu sobie pewnej marki i przekonaniu kolejnych pacjentów. Jednak tutaj pasja jak udamy się do dentysty to sprawdzimy jak pracuje i sami go ocenimy.

Bezpieczeństwo w gabinecie.

Dobry dentysta musi stworzyć atmosferę zaufania. Tak żeby pacjent mógł otworzyć się przed nim i nie bał się następnych wizyt.

Korzystniej zapobiegać niż leczyć i skoro będziemy bali się naszego dentysty to będziemy do niego chodzi jeżeli rozboli nas plomba, a wiemy przecież jak istotna jest zapobieganie. Jest to bardzo ważna rzecz pomijana przez wielu lekarzy. Pacjent przychodzi chętniej tam gdzie się czuje bardzo komfortowo, ponieważ tak ważne jest aby konwersować z klientem, a my żebym czuli się fajnie.

Gabinet

Wybór odpowiedniego dentysty to nie tylko umiejętności i atmosfera, to przede wszystkim doskonałej jakości sprzęt. Wyposażenie gabinetu powinno być niezmiernie atrakcyjne. Jak my jako klienci możemy to ocenić? Nie jest to naturalne, zadanie ale każdy z nas może ocienić albo jest laptop, rentgen czy lekarz ma rękawiczki jednorazowe, maseczkę i zmienia je po każdym pacjencie, lub ma pomoc stomatologiczną i na pewno określimy to po produktach, których używa . Wiadomo nie stanowi to przez nas do sprawdzenia na pierwszym spotkaniu, a jeżeli ząb będzie wykonany dobrze to nie będzie czynnika przechodzić do lekarza z reklamacją

Miejsce na oczekiwanie na wizytę

Jeżeli przychodzisz do gabinetu i widzisz brud to od razu chcesz wyjść. Niedobrze się czujesz i nie masz ochoty być tam przyjmowana. Inaczej sytuacja prezentuje się, jeśli od wejścia do gabinetu witają cie życzliwe Panie, które są wesołe pytają się o kawę lub może się napijesz. U których możesz dokładnie dowiedzieć się o opłatę wizyty, dostępne terminy itp. Komfortowe kanapy do siedzenia i dużo przestrzeni. Ja preferuję również kiedy jest zajęcie dla maluchów, gdyż często musimy się z nimi udać na wizytę , oraz one po prostu w czasie oczekiwania się nudzą. Na pierwszej wizycie nasze ząbki są przeważnie tylko badane i planowany jest ich plan leczenia. Nie jest to naturalne, gdyż niestety nie zawsze ortodonta może zauważyć wszelkie dziury, ale zrobienie w razie czego fotografii na pewno mu to ułatwi.

Opinie

Niezwykle istotne są również opinie, które potrafimy wyszukać w internecie. Jeżeli nie są one za dobre to powinniśmy zastanowić się czy na pewno chcemy udać się do tego specjalisty na leczenie czy raczej znaleźć innego. Ja np. jeżeli oceny są poniżej 4,4 nawet nie patrzę aby zadzwonić i się umówić. Jest to dla mnie jedna z istotniejszych sugestii dotyczącej wyboru nie tylko stomatologa ale także pensjonatu czy biurka. Każdy gabinet musi mieć swoją własną stronę internetową. Ja z moim maluchem chodzę do ortodonty jednak nie zajmuje się on dorosłymi.

Ortodonta Warszawa zakłada aparat na zęby i tu warto zaciekawić się również rodzajami aparatów :

  • aparat zdejmowany (aparat ruchomy),
  • aparat stały.

Aparat zdejmowany – może ob być wyciągany samodzielnie przez pacjenta, głównie na dzień bądź w czasie jedzenia potrafimy je na dwa rodzaje:

Aparaty bierne– zrobione są z akrylu i wykorzystują siłę żucia i zwarcia

Aparaty czynne mechanicznie– składające się z płyty akrylowej i indywidualnych elementów doginanych z drutu o różnej średnicy (od 0,5 do 0,8 mm) i sprężystości .

Aparaty stałe

  • Aparat stały metalowy – to tradycyjny aparat oparty na zmianie wad zgryzu która odbywa się, na łuku ortodontycznym wiążącym ze sobą tradycyjne zamki za pomocą gumowych opasek, czyli ligatur. Cały aparat zbudowany jest z metalu, tutaj poszczególnymi elementami gumowy są opaski.
  • Aparaty szafirowe (kryształowe) zapewniają całkowitą przezierność okrągłe kontury zamka ograniczają powstawanie podrażnień wielka wytrzymałość i dokładność działania najlepsza mechanika leczenia
  • Aparaty ceramiczne lub porcelanowe zamki są barwy jasno białej bardzo precyzyjne działanie systemu
  • Aparaty samoligaturujące nie posiadają klasycznych ligatur bardzo odpowiednie dla języka mniejsza siła nacisku na uzębienie wysoka skuteczność leczenia łatwiejsze utrzymanie czystości aparatu.

Dobry ortodonta Warszawa powinien mieć przede wszystkie wyżej wymienione zasady, abyśmy byli spełnieni z leczenia. Pamiętajmy, że wciąż możemy zmienić stomatologa i nie będzie w tym nic dziwnego, jednak żeby tegoż nie robić wyselekcjonujmy dobrze.