Kategorie:

Nowe maskownice na kaloryfer w moim biurze

Co zrobić kiedy kaloryfer w naszym pokoju nie komponuje do reszty. Na samym wstępie należy zastanowić i wyszczególnić gatunki grzejników dostępnych w supermarkecie.

Podział grzejników ze względu na:

  • materiał z którego są zrobione – stalowe, aluminiowe, żeliwne, kanałowe konwektorowe
  • miejsce montażu – ścienne, kanałowe oraz poziome, pionowe lub stojące
  • rodzaj podłączenia – kaloryfery z podłączeniem krzyżowym ,bocznym lub dolnym
  • sposób oddawania ciepła do domu (konwekcja oraz promieniowanie) – grzejniki płytowe, konwektorowe, członowe metodę zasilania – na prąd, wodne czy system mieszany Rozmieszczanie w budynkach tzw kaloryfery żeliwne były montowane we wszelkich lokalach i nikt nic złego w nich nie widział. best quality replica rolex watches best replica rolex watches for men best replica swiss made watches

Grzejniki tego typu niestety nie są estetyczne. Ich podstawową korzyścią jest to, że długo oddają ciepło, jednak bardzo wolno się nagrzewają. Idealnie funkcjonują w ruchu grawitacyjnym. Są to najstarsze grzejniki, które mają chropowata powierzchnię i nie pasują do nowoczesnych lokali. Są wyjątkowo ciężkie i trudne w instalacji jednak możemy powiedzieć na pewno o nich, że są trwałe. W starych lokalach które mają już po 60 lat, rzadko kto demontował maskownice na kaloryfer na inne, jest to element który, zwyczajnie wcale nie podlegał wymianie ze względu na wadliwość.

Najrozsądniejszym chyba rozwiązaniem, ale i kosztownym jest ich wymiana na inne np. podłogowe, których nie ma na ścianie a znajdują się na ziemi, dzięki takiemu podejściu nasza przestrzeń się powiększy. Nowym podejściem są tzw osłony na grzejniki. Są one zrobione z surowca, który może być jakkolwiek malowany, lecz również rożnego rodzaju zdjęcia mogą być na nim drukowane. Wtedy nasze miejsce wygląda ładnie, a brzydki nijaki kaloryfer nie rzuca się tak w oczy. Maskownice wykorzystywane są zwykle w miejscach nowoczesnych, w których nienowoczesny żeliwny kaloryfer oraz maskownice na kaloryfer nie komponują się. Grzejniki zakładane obecnie to przede wszystkim grzejniki aluminiowe żeberkowe, które są lekkie i wspaniale spełniają swoją funkcję. Mają one żeberka, które odpowiadają mocy grzewczej, dlatego w zależności od wielkości biura można wyszukać wystarczającą ilość mocy, która konieczna jest do ogrzania naszego mieszkania.

Grzejniki płytowe, które należą do najpopularniejszych i prezentują się bardzo estetycznie. Powinno się jednak zwrócić uwagę, aby kaloryfery tego typu były tworzone w Niemczech, a nie były to najtańsze Chińskie rzeczy. Tutaj producenci często nie pozwalają, żeby były one zakładane w łazienkach, należy na to zwrócić szczególna uwagę.

Grzejniki konwektorowe – blaszaną maskownica który pod spodem ma miedzianą rurę połączoną z radiatorem. Jak sama nazwa pokazuje, stosują one zjawisko konwekcji, które polega na przepływie dość dużej ilości powietrza z maksymalną szybkością. Tego typu kaloryferach musimy zaobserwować unoszenie się kurzu, który może powodować zabrudzeniem, gdyż zostaje on salony. Tego typu przewody konwekcyjne to np. ogrzewanie podłogowe, które używane jest coraz częściej w łazienkach czy apartamentach. Rury umieszcza się w ziemi w różnej odległości jest to zwłaszcza 70 cm do 1,5 metra. Ich rozłożenie powoduje jaka ilość ciepła później będzie wysyłana na konkretny pokój. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne i atrakcyjne, gdyż posiadając takie ogrzewanie nie musimy już stosować tradycyjne maskownice na kaloryfer. Należy jednak wspomnieć, że przy ogrzewaniu podłogowym duża ilość kurzu jest w powietrzu i przenosi się w rogach, a nie powinno się go wykorzystywać w sypialniach.

Grzejniki drabinkowe, mogą być one zasilane tradycyjnie przez wodę, lecz również elektrycznie. Można często je spotkać w salonach kąpielowych. Maja postać drabinki, dzięki czemu możemy na nich suszyć ręczniki po kąpieli. Są niezwykle funkcjonalne i możemy je spotkać w wielu barwach.

Maskownice na kaloryfery dekoracyjne – są one na pewno estetyczne i zawsze będą pasowały do naszego wnętrza. Wyróżnia się one bardzo dużą skalą. Ważnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę ile taki grzejnik odchodzi od ściany. Musimy na to zdecydowanie zwrócić uwagę, gdyż, aby nie okazało się, że nasz piękny innowacyjny obraz w kształcie grzejnika po prostu jest za wielki i nie pasuje do pomieszczenia. Jest to ogromnie konkretna rola, o której powinniśmy pamiętać. Na co zwrócić też uwagę? Szczególnie ważną kwestią są regulatory, pokrętła przy grzejnikach, dzięki którym ustawiamy temperaturę w zakładzie.

Tutaj istnieją ich dwa rodzaje zwykłe oraz termostatyczne.

  • Zawór zwykły – posiada przedziałek od 1-5 lub wartości temperatury. W zależności jaka temperaturę chcemy posiadać w bloku na taki numer dajemy zawór, Lecz nie zawsze zdaje to zamierzony efekt. Zawory tego typu pracują na zasadzie grzejemy i tyle nie odcinają dopływu ciepła tylko grzeją cały czas.
  • Zawór termostatyczny ma bezpośrednią konstrukcję i składa się z zespołu popychacza, który odpowiada za ruch grzybka zaworu – odcinającego lub uwalniającego dopływ ciepłej wody do grzejnika. Tutaj mamy już do czynienia z inteligentnym urządzeniem.

Jeśli w wnętrzu zastanie osiągnięta temperatura wtedy zawór zakręca dopływ ciepłej wody do kaloryfera, który przestaje grzać. Więc tego rodzaju rozwiązanie jest coraz popularniejsze, al na pewno droższe, dlatego jeszcze niewiele kobiet je używa. Naprawdę jeżeli wolimy mieć komfort w naszym apartamencie powinniśmy zastosować tylko zawory termostatyczne. Należy również zwrócić uwagę, że czujniki termostatyczne mogą być nie tylko wodne lecz również i gazowe. Działanie ich jest identyczne. Warto tutaj przemyśleć czy chcemy demontować stare grzejniki i montować nowe, czy postawimy na popularniejsze i kupimy maskownice. To już wszystko zależy od naszego budżetu oraz czasu. Mając maskownice na kaloryfer jest tańsze oraz prostsze. Musimy tylko odwiedzić jakikolwiek supermarket internetowy wybrać wzór, który nam odpowiada i zamontować go później samemu w domu, a nasze mieszkanie będzie charakteryzowało się ślicznie. W przypadku instalacji nowych grzejników powinniśmy zapytać najpierw spółkę, która będzie się tym zajmować jaką moc i model kupić. Moc kaloryferów winna być precyzyjnie obliczona i zgodna z powierzchnią pokoju.