Kategorie:

Sprawdzony nocleg Radom – polecany hotel pracowniczy obok trasy ekspresowej

Jak w dobie pandemii prezentując się wakacje. Gdy szybko wiemy Covid 19 pozostanie z nami na zawsze, możemy nauczyć się z nią trwać lub siedzieć w bloku i nigdzie nie jechać na odpoczynek. Większość z nas jednak zdecydowała się na podróże także te po Polsce jak również zagraniczne. Jak wygląda lot samolotem? Przedstawię toż z mojego doświadczenia, na samym początku należy zapoznać się z regulacjami kraju do jakiego planujemy jechać. Teraz np. Dominikana czy Meksyk wpuszczają wszystkich.

Większość jednak państw w strefie Schengen oczekuje szczepień min dwoma dawkami lub testu PCR na obecność wirusa zrobionego 72h przed wycieczką. Nie jest to korzystne jednak konieczne. Problem natomiast jest z dziećmi, ponieważ dzieci poniżej 12 roku życia nie są prawa do szczepień i w większości przypadków musimy zrobić dla nich test List krajów które zrezygnował z testów Dominikana, Macedonia, Meksyk, Albania, Czarnogóra. Kolejny krajem który honoruje szczepienia jest Turcja oraz Chorwacja jeżeli ich nie mamy musimy przygotować test. Lista ta cały okres się zmienia i musimy śledzić dane na bieżąco. Na lotnisku Tak naprawdę nic się nie zmieniło oprócz noszenia maseczek. Odprawy i wszystkie formalności są takie same. W tamtym roku w październiku kłopot był z jedzeniem, gdyż można było zamówić posiłek, ale zjeść już go przy stoliku restauracji nie można było – absurd. Dlatego każdy brał na wynos i jadł na terminalu bo tam to wirusa nie ma. No cóż ale absurdy istnieć muszą. Teraz już powoli wraca to wszystko do normy. Przy wejściu do samolotu obsługa pilnuje czy mamy maseczki i czy| są one dobrze założone. W samolocie. za dużo się nie zmieniło gdyż jesteśmy wyłącznie w maseczkach. Jedzenie podawane są tak jak poprzednio tutaj oczywiście mówię o liniach rejsowych jak Emirates albo można kupić przekąski jeśli chodzi o czartery. No| i inny absurd. Jak jemy to maseczek możemy zdjąć – wtedy wirus jest nie istnieje absurd i tyle, ale świat oszalał a my w tym szaleństwie jesteśmy. Hotele Wszystko zależy|chce od położenia do jakiego się udajemy. W moim wypadku były to Malediwy, Egipt, Dubaj oraz Hiszpania. W każdym z tych regionów panują inne przepisy. Rozpocznę od państwa i pobytu w resorcie w Egipcie.

Tutaj po wyjściu z samolotu albo mamy 2 dawki szczepienia, lub mam negatywny test na Covid. Powinniśmy także zrobić test na lotnisku w kwocie 30$ jednak do tego momentu musimy pozostać w pokoju. Jeżeli test wyjdzie nam pozytywnie to mamy izolację i nic z naszych wakacji. Dlatego ja polecam zrobić test w kraju na pewno bezpieczniej. Po przyjeździe do hotelu nie musimy nosić maseczek. Obsługa owszem ma je na buzi ale też nie wszyscy. Na plaży i basenach nie, w recepcji obsługa stosuje się do ich noszenia W restauracji też nie musimy posiadać maseczek jest naprawdę duży spokój. W grudniu to obsługa proponowali nam jedzenie, nakładli je na półmiski, teraz my sami to wykonujemy jak wcześniej przed Covidem. Podobnie prezentuje się sytuacja| na Malediwach. Są to prywatne wysypy, oraz wszyscy klienci, którzy tam są muszą mieć negatywny wynik testu i też nie muszą nosić masek, obsługa jak najbardziej je nosi. Zasady są takie jak w Egipcie. Inaczej prezentuje się sprawa w Dubaju tutaj zakazy są bardzo przestrzegane. Wszyscy noszą maseczki oprócz dzieci poniżej 12 roku życia. Jedynym elementem jest plaża lub basen. Jak to prezentuje się w naszym kraju. Wiemy, że wiele spośród nas rezygnuje z wylotu na Malediwy i wybiera wypocząć w Polsce bez testów i dodatkowych kosztów za nie. Hotele u nas w kraju działają identycznie jak w innych krajach. My jako Polacy nie lubimy zakazów i większość z nas nie zakłada maseczek nawet, jeśli są one wymagane. W naszym kraju jednak koszty są wielkie i urlop pociągiem jest również dość długa. Ostatnio interesowałam się ile kosztuje pobyt w resorcie. Jak usłyszałam cenę to z nóg mnie zbiło – rodzina 2 osobowa plus 2 dzieci to wydatek 1200 zł za dzień w hotelu 4 gwiazdkowym. A gdzie wyżywienie? Do tego powinno się doliczyć min 300 zł za posiłek i kolację. No ale cóż ceny mamy, hotele też można odnaleźć fajne z różnymi propozycjami ale pogoda to już wielka niewiadoma dla wszystkich. Polecam dlatego wypoczynek poza miastem, gdzie ceny też są niższe, standard dobry, a możemy np. mieć blisko nad jezioro, gdzie również spędzimy miło czas. Ja wybieram zawsze pobyt za granicą bo nie lubię martwić się czy będzie burza lub nie. Lubie jak świeci słońce i jest| ciepło, czego w naszym kraju nikt nie może mi zaoferować nawet za niemałe pieniądze. Wybór gdzie pojedziemy zależy od nas. Jednak Covid nam to wszystko skomplikował i jest znacznie trudniej podróżować samemu. Często musimy korzystać z biur podróży bo samoloty, które kiedyś latały nie są już dostępne. Nie umiemy samemu nabyć biletu i musimy być uzależnieni od agencji turystycznej, które często wykorzystują ten fakt i podnoszą opłaty. Podobno są one wyższe o 25% niż 2 lata temu. Jednak ja widzę ich ofertę i wydaje mi się, ze zawsze| potrafimy odnaleźć super last minute i jest to| perfekcyjne rozwiązanie. Tak nap było w wypadku Turcji czy Hiszpanii. Wartości były znacznie niżesz niż przed feriami. Np wakacje za tydzień na osobę w 5 gwiazdkach w Egipcie kosztują około 4 tys. W ofercie last minute można było je kupić po 2800 zł. Obniżka była i to ogromna. Może tez dlatego, że testy, szczepienia, ubezpieczenia zwiększają cała wycieczkę, ale i tak dużo spośród nas chce udać się na relaks i korzysta z rabatów, które oferują agencje podroży. Każdy spośród nas sam powinien ocenić, gdzie chce spędzać wakacje. Chyba tylko 8% poleci gdzieś za granicę , a około 56% w tym roku nigdzie nie pojedzie. To już zależy od nas i naszych finansów. sea dweller 4000 replica for sale tag heuer replica automatic watches vintage submariner replica