Kategorie:

Gdzie kupić najzdrowsze i jak je zużyć – rodzaje oliwy z oliwek?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Wybór dobrej oliwa z oliwy może być wyzwaniem, biorąc pod uwagę ilość dostępnych opcji. Aby dokonać najkorzystniejszego wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów: 1. Oliwa z oliwek rodzaje:
Extra Virgin Olive Oil (Oliwa Extra Vergine): Najdoskonalszej jakości oliwa z oliwek extra virgin, produkowana na zimno, bez zastosowania chemikaliów. Powinna mieć niski stopień kwasowości (poniżej 0,8%). Wyróżnia się intensywnym smakiem i aromatem.
Virgin Olive Oil (Oliwa Vergine): Oliwa z pierwszego tłoczenia co to znaczy Również tłoczona na zimno, ale o dość większej kwasowości (do 2%). Smak i aromat są mniej wyraziste niż w oliwie extra vergine.
Pure Olive Oil (Oliwa Czysta): Mieszanka oliwy czyszczonej i virgin. Proces rafinacji usuwa wiele prozdrowotnych składników, co daje, iż ta oliwa z oliwy jest mniej wartościowa.
Pomace Olive Oil (Oliwa z Wytłoków): Najniższej jakości rodzaje oliwa z oliwek, https://vivaoliwa.pl/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-oliwe wytwarzana z wytłoków oliwek przy zachowaniu chemikaliów. Ma najmniej wartości odżywczych.
2. Kwasowość – tania oliwa z oliwek Niższa kwasowość jest wskaźnikiem wyższej jakości. Dla oliwa z oliwek extra virgin poziom kwasowości nie powinien przekraczać 0,8%.
3. Pliwa z pierwszego tłoczenia co to oznacza
Oliwa z oliwy jest produktem, który z czasem traci swoje właściwości zdrowotne i smakowe. Najlepiej wyselekcjonować oliwę, która została niedawno tłoczona ma jak najdłuższy okres przydatności do spożycia.


4. Kraj pochodzenia
Niektóre rejony są szczególnie popularne z produkcji znakomitej jakości oliwy z oliwek, np. Włochy, Hiszpania, Grecja. Informacja o świecie pochodzenia może być znakiem jakości, jednak warto zwrócić uwagę także na region i producenta.
5. Certyfikaty jakości oliwa z oliwek extra virgin
Szukaj oznaczeń takich jak DOP (Denominazione di Origine Protetta), PDO (Protected Designation of Origin), czy PGI (Protected Geographical Indication). Zapewniają one, że oliwa z oliwek rodzaje pochodzi z dokładnego regionu i spełnia surowe normy jakościowe.
6. Opakowanie
Oliwa z pierwszego tłoczenia co to znaczy winna być trzymana w zacienionych, szklanych butelkach lub puszkach, by chronić ją przed słońcem i utratą jakości. Plastikowe opakowania są mniej zalecane, bowiem mogą przepuszczać słońce również nie zapewniają wystarczającej ochrony.
7. Smak i aromat
Warto wypróbować oliwę przed zakupem, jeżeli istnieje taka okazja. Doskonałej jakości oliwa z oliwek extra virgin winna zawierać świeży, owocowy smak i aromat z nutami trawiastymi, ziołowymi lub owocowymi. Unikaj oliwy, która ma zły zapach.
8. Cena
Wyższa cena często idzie w parze z odpowiedniejszą jakością, ale nie zawsze. Warto zwrócić uwagę na wszelkie powyższe czynniki, a nie wyłącznie na cenę, by dokonać świadomego wyboru tania oliwa z oliwek.
Zwracając uwagę na te aspekty, możesz mieć pewność, że nabywasz oliwa z oliwy, która nie tylko wzbogaci Twoje potrawy, ale też przyniesie korzyści zdrowotne. Na rynku dostępne są również rodzaje oliwy z oliwek Istotne jest, żeby zrozumieć, że określenie „light” nie stosuje się do jej kaloryczności – każda oliwa z oliwek extra virgin ma podobną zawartość kalorii. Słowo to oznacza raczej o delikatnym smaku tej oliwy.
Co warto znać o oliwie „light”?
Skład: rodzaje oliwa z oliwek extra virgin „light” to zwykle mieszanka oliwy extra virginoraz rafinowanej oliwy z oliwek. Oliwa rafinowana jest pozbawiona smaku, co sprawia, że cała mieszanka ma przyjemniejszy profil smakowy.