Kategorie:

Blachy antypoślizgowe jak zakupić odpowiednie do naszej firmy aby posiadały też walory estetyczne?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Rozumiemy jak wielkie powierzchnie antypoślizgowe są w halach magazynowych. Wedle prawych przepisów muszą one spełniać szereg norm. Są to głównie normy dotyczące ścieralności oraz twardości powierzchni chociaż jednym z kluczowych elementów są również podłogi antypoślizgowe. Zasadniczym urazem jaki występuje w halach poprodukcyjnych jest właśnie poślizgnięcie na źle wykonanym podłożu. Stosowane rozmaitego typu sprzęty jak wózki widłowe, niejednokrotnie rozlana woda czy sypkie produkty powodują, że powierzchnie antypoślizgowe robią się niebezpieczne. Oprócz podłogi mogą być także na nich położone blachy antypoślizgowe, jakie zaliczane są do blach perforowanych. Zwykłe blachy są gładkie dlatego do podestów muszą być one perforowane. Blachy antypoślizgowe, https://indasto.com/pokaz-produkt/blachy-antyposlizgowe/5 które są przetłaczane na zewnątrz blachy dzięki czemu tworzy to świetne powierzchnie antypoślizgowe. Szczególnie istotnym problemem są w momencie inwestycji przepisy prawne, które nie są jasno określone. Nie ma wyraźnych wytycznych, że powierzchnie antypoślizgowe winnym być przygotowane w halach produkcyjnych według odpowiednich norm, co powoduje przeważnie do kłopotów w momencie inwestycji.

Często korzysta się z regulaminów, które stosowane są w Unii Europejskiej jak z niemieckich, np. normy DIN 51130:2004 , które prezentują test pochylni. W ten sposób pomiar posłuży nam w wyznaczeniu kąta nachylenia używany jest do oceny właściwości przeciwpoślizgowych badanych posadzek. Minusem jest że jest ona czasochłonna i stosunkowo droga. Dlatego dużo firm nie stosuje się do niej. Powierzchnie antypoślizgowe mogą być także pokryte specjalnymi farbami, które tworzą przestrzenie na której żadna kobieta się nie przewróci. Jest ona chropowata dzięki temu ładnie pokrywa wszelkie braki także tworzy doskonałą strukturę. Jednak w tym wypadku podłoże musi być wyjątkowo dokładnie przygotowane według określonych etapów takich jak: przygotowanie powierzchni i następnie profesjonalna aplikacja. Blachy antypoślizgowe są robione według oczekiwań i zamówień zleceniodawcy. Przy indywidualnym zamówienia zaleca się aby użytkownik podał:

  • styl przetłoczenia
  • wielkość oczka
  • grubość blachy
  • układ przetłoczenia
  • dokładny wymiar
  • ilość sztuk.

Blachy antypoślizgowe to nie tylko podłogi, jednak także podesty czy schody. Istotne jest aby zapoznać się dobrze z możliwością i wyszukać najkorzystniejszy model dla siebie. Wiele firm świadczy także transport. Czeto takie zamówienia są wykonywane w jednej części świata, a następnie przetransportowywane bezpośrednio do firmy|, gdzie zostają zamontowane. Warto dlatego spytać się czy jest taka ewentualność i o jej koszt. Powierzchnie antypoślizgowe są potrzebne w części budynków użyteczności publicznej, dlatego wykonawca winien pokazać nam ofertę, która będzie najbardziej dla nas korzystna. Pamiętajmy, że podłogi antypoślizgowe to nie tylko bezpieczeństwo naszych pracowników czy klientów, jednak także nas spokój. W przypadku wypadku będziemy musieli wypłacić odszkodowanie, co będzie wiązało się ze strachem także większym ubezpieczeniem na kolejny rok.