Kategorie:

Gdzie pozyskać w kuszących cenach innowacyjne sita szczelinowe, aby spieniały swoje role.

Sita ze stali nierdzewnej to produkty, jakie nie są powszechnie używane w każdej dziedzinie. Zasadniczo służą do przesiewanie materiałów większych od sypkich. Cały mechanizm jest dość skomplikowany, ale zwykle właśnie rolę odseparowania poszczególnych elementów od siebie świetnie sprawdzają się sita do przetwórstwa. Sita przemysłowe używane są w takich branżach jak:

 • kopalnie węgla
 • kopalnie żwiru
 • rolniczych
 • przemysłowych

Sita szczelinowe https://indasto.com/pokaz-produkt/sita/7 zwykle wykonywane są ze stali ale czasami możemy napotkać sita węglowe. Wyjątkowo ważną kwestię mają tu sita, które przesiewają surowiec suchy od wodnistego. Zatem w tej branży możemy wymienić sita rolnicze wyprodukowane z:

 • z siatki stalowej
 • z blachy perforowanej do oczyszczania na ciepło
 • szczelinowe stalowe
 • poliuretanowe do przesiewania na mokro

Sita ze stali nierdzewnej powinno się dobrać do własnych potrzeb, powiązanych z potrzebami konkretnej gałęzi przemysłu, w której używane jest maszyna. Możemy w nich wyróżnić tzw sita tkane o nietypowym splocie. Dobrze sprawdzają się w przemyślę, gdzie wybierana jest drobna frakcja produktów. Sita do przetwórstwa ze stali pozwalają one także filtrację cieczy i gazów, która w aktualnej gałęzi przemysłu jest niezastąpiona. Sita przemysłowe możemy wyróżnić według najbardziej klasycznego podziału:

 • sita rolnicze harfowe – mają wspaniałe właściwości samoczyszczące. Pręty w tego rodzaju sitach łączone w poziomej lub pionowej płaszczyźnie. Wielkość dziur jest budowana według potrzeb konsumenta.
 • sita szczelinowe strunowe – posiadają też szczególnie długi prześwit powierzchni roboczej, dzięki czemu ich zalety samoczyszczące są po prostu niesamowite.
 • sita do przetwórstwa prętowe – są stosowane do recyklingu czy wybierania gliny. Są bardzo skuteczne, zaś ich właściwości samoczyszczące są ogromne.
 • sita rolnicze plecione
 • sita szczelinowe kratowe
 • sita do przetwórstwa perforowane
 • sita rolnicze poliuretanowe – są wykorzystywane przy surowcach mokrych. Działalność na nich jest znacznie mniej hałaśliwa co jest szczególnie dużą korzyścią. Nie podlegają korozji także mają wyjątkowe zalety samoczyszczące.
 • sita przemysłowe gumowe są alternatywa dla sit stalowych. Ich głównym plusem jest łatwość naprężania, nie podlegają korozji także nie pylą.

Sita ze stali nierdzewne są we wszystkich gałęziach przemysłu. Jednak np podczas wybierania materiałów budowlanych sita przemysłowe muszą być wytrzymałe na ścieranie i mieć znaczną żywotność, aby swoją funkcje robiły jak najdłużej.

Sita, jakie są wytrzymałe na wibracje, oraz zwłaszcza używane w rolnictwie czyli sita rolnicze są zwane także sitami kratowymi, jakie posiadają także wyjątkowe atuty samoczyszczące. Sita szczelinowe czy sita przemysłowe są używane w niezwykle wielu branżach, oraz bez nich nie moglibyśmy zdobyć niektórych końcowych materiałów. Ważne jest także aby sita do przetwórstwa były przygotowane sprawnie i służyły nam przez dużo lat. Dlatego wybierając producenta powinniśmy zwrócić uwagę na okres gwarancji| na sita przemysłowe.