Dzień Białych Koszul PDF Drukuj Email
niedziela, 07 października 2018 00:00

Pamiętamy!

Widzimy to hasło ze znakiem Polski Walczącej na murach domów w różnych miejscach Warszawy. Pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego nie ginie. W naszej szkole od wielu lat mamy tradycję, że 3 października, w rocznicę kapitulacji wycieńczonej walkami stolicy, obchodzimy Dzień Białych Koszul. Uczniowie i pracownicy szkoły przychodzą w strojach galowych lub historycznych. Klasy udekorowane są plakatami lub gazetkami. Spotykamy się w sali gimnastycznej i oglądamy przygotowane przez uczniów prezentacje, śpiewamy piosenki powstańcze.

Dyskusje o zasadności powstania zostawiamy historykom. Chcemy, aby nasi uczniowie pamiętając o żołnierzach powstania i ludności cywilnej, która doświadczyła niewyobrażalnych cierpień, docenili, to co mają teraz. Pokój, bezpieczeństwo i piękniejącą z roku na rok Warszawę, którą kolejne pokolenia odbudowywały po 1944 roku.

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2018 18:05