Historia szkoły PDF Drukuj Email

Szkoła rozpoczęła działalność w 1959 r. jako Szkoła Podstawowa nr 194 im. Tadeusza Strzałkowskiego. Pierwszym dyrektorem został Wacław Więcki. Rok później powołano Samorząd Uczniowski, zatwierdzono pierwszy regulamin dla uczniów, zorganizowano stołówkę, świetlicę i bibilotekę. Od początku istnienia szkoły pracowały wszystkie koła przedmiotowe, odbywały się zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze, organizowano koła zainteresowań, SKS i gimnastykę korekcyjną.

W latach 1990 - 2011 dyrektorem szkoły była Pani Cecylia Jezierska, odznaczona przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi oraz Prezydenta m. st. Warszawy Pawła Piskorskiego medalem SAPERE AUSO – „Temu, który odważył się być mądrym”. W roku szkolnym 1999/2000 szkołę podstawową przekształcono w Gimnazjum Nr 56, któremu nadano imię Aleksego Dawidowskiego ps. „Alek”.

Od roku szkolnego 2011/2012 obowiązki dyrektora szkoły pełni Pani Lidia Więckowska.