Biblioteka

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Finał I Żoliborskiego Konkursu Politologicznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 marca 2018 00:00

Od stycznia uczniowie klasy siódmej przygotowywali się do I Żoliborskiego Konkursu Politologicznego pod patronatem honorowym Instytutu Nauk Politycznych WNPiSM Uniwersytetu Warszawskiego. Do finału przeszło troje uczniów klasy VIIa – Adam Mohamed, Anastazja Rekucka i Łucja Kudła. 20 marca 2018 odbyła się gala finałowa z rozdaniem nagród w odnowionym budynku Collegium Politicum UW. Imprezę uświetniły wystąpienia dyrektor Instytutu prof. Ewa Maria Marciniak oraz jej zastępca dr hab. Tomasz Słomka, a także dr Piotr Kostrzyński – dyrektor Społecznego Gimnazjum Fundacji AlterEdu nr 55. Wytłumaczyli uczniom uczniom klas siódmych żoliborskich podstawówek, czym jest politologia – z naukowego punktu widzenia, ale słowami nastolatka. Opowiedzieli o studiach politologicznych na UW, czym nieśmiało zaprosili siódmoklasistów na uniwersytet za kilka lat. Również uczniowie żywo debatowali. Poruszono cztery tematy: dlaczego warto angażować się w życie społeczne?, dlaczego młodzi ludzie nie lubią polityki?, dlaczego dorośli nie chcą angażować się w życie społeczne? oraz dlaczego młodzi ludzie powinni interesować się polityką? Na koniec wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu. Anastazja zajęła III miejsce, zaś Adam i Łucja zdobyli wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: poniedziałek, 26 marca 2018 19:34
 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!