Biblioteka

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Żoliborski Konkurs „Legendy warszawskie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 marca 2018 15:10

Nasza debiutująca klasa IV ma już swoje pierwsze sukcesy na koncie – w Dzielnicowym Konkursie „Legendy warszawskie”. Uczniowie zaczęli przygotowania do konkursu jeszcze w październiku. Najpierw odbył się etap szkolny znajomości legend warszawskich. Ci, którym udało się przejść do następnego etapu, w nagrodę wyszli na wycieczkę po Starym Mieście, Nowym Mieście i Powązkach. To wyjście było nie tylko nagrodą, lecz także koniecznym elementem następnego etapu konkursu. Mogli dowiedzieć się więcej o historii swojego miasta za pośrednictwem legend, a także zobaczyć na własne oczy, na której ulicy mieszkał bazyliszek i gdzie pływała złota kaczka. Odwiedziliśmy również Cmentarz Powązkowski, gdzie pochowani są tzw. piewcy dawnej Warszawy – jak Artur Oppman, dzięki któremu mamy dzisiaj spisane legendy. Te ciekawe opowieści udało się ocalić od zapomnienia.

Mimo jesiennego deszczu i chłodu klasy czwarte żoliborskich podstawówek chłonęły wiedzę i przeróżne ciekawostki o starej Warszawie opisanej w legendach. Ta wiedza przydała im się w trakcie trzeciego etapu konkursu, najtrudniejszego i najbardziej szczegółowego, przeprowadzonego przez SP 92. Oprócz napisania finałowego testu należało również przygotować pracę plastyczną prezentującą swoją ulubioną legendę. Pomysłowość i zmysł estetyczny czwartoklasistów nie znają granic.

Do finału przeszło sześcioro uczniów naszej szkoły: Tosia Janowska, Zosia Jastrzębska, Ala Łangowska, Witold Nowosadzki, Hubert Oskiera i Marcin Szczepaniak. Najlepiej poszło Witoldowi, który został finalistą konkursu. 26 lutego 2018 roku odbyło się rozdanie dyplomów i nagród. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza Witoldowi, dla którego legendy naszego miasta nie mają już żadnych tajemnic!

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2018 21:14
 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!