Biblioteka

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Mistrz zamiast Mikołaja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 grudnia 2018 19:11

6 grudnia dzieciaki pięknie się ubrały, założyły czapki Św. Mikołaja, rogi i nosy słynnego renifera Rudolpha, a nawet były grzeczne, bo obiecano im niespodziankę. Wszyscy spodziewali się prezentów od Św. Mikołaja, co było dosyć naiwne, bo ogólnie wiadomo, że z powodu zmian klimatycznych nie ma śniegu nawet w Laponii, a po błocie to renifery Świętego daleko nie pociągną. Mikołaja więc nie było, ale rozczarowania również.

Przyjechał do naszej szkoły mistrz świata w pływaniu stylem motylkowym pan Paweł Korzeniowski.

Spotkał się z naszymi dzieciakami w sali gimnastycznej, opowiadał o swojej drodze do kariery i sukcesach, a potem uczniowie zadawali mistrzowi pytania. Dowiedzieliśmy się, że mistrz zaczął trenować pływanie w wieku lat 8 z powodu krzywicy kości. Trenował na basenie w Oświęcimiu i trenerzy szybko odkryli w nim talent. Sam talent nie wystarcza, do osiągnięcia sukcesu w sporcie,potrzebna jest ciężka praca. Mistrz trenował codziennie przez 4 do 6 godzin, jako młodzik zaczął startować w zawodach i zdobywać medale. W ciągu 25 lat profesjonalnej kariery zdobył 500 medali, zwiedził świat, przepłynął 40 000 km . Potem mistrz zadawał pytania i rozdawał nagrody (oczywiście czepki pływackie). Po spotkaniu do Pawła Korzeniowskiego ustawiła się długa kolejka uczniów po autografy.

A prezenty mikołajkowe i tak były. Oczywiście tylko dla grzecznych uczniów.


Poprawiony: czwartek, 13 grudnia 2018 19:19
 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!