Biblioteka

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Życzenia dla Polski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 10 listopada 2018 20:51

Niepodległość nie musiała nam się przydarzyć w 1918 roku.
Zbieg okoliczności spowodował, że zaborcy Polski przegrali wojnę, a w Rosji wybuchła rewolucja bolszewicka. Po 123 latach uchyliło się na chwilę okienko z wolnością i chwilę tę nasi przodkowie mądrze wykorzystali. W ciągu kilkunastu miesięcy z trzech różnych organizmów zorganizowali demokratyczne państwo polskie.
Trudne to było 100 lat dla Ciebie, Polsko. Ledwo co powstałaś, a dwa lata później musiałaś walczyć z sowiecką agresją. Zdążyłaś wychować pierwsze pokolenie wolnych Polaków, to większość z nich oddała życie w Katyniu, Powstaniu Warszawskim i na różnych frontach drugiej wojny światowej. Podnosiłaś się z ruin po wojnie, ale przyduszona przez komunizm, wolności dużo nie miałaś. Wreszcie w 1989 roku doczekałaś chwili, gdy stałaś się demokratyczna i w pełni suwerenna. 1 maja 2004 roku głosami swoich mieszkańców zdecydowałaś, że przystępujesz do Unii i stałaś się w pełni europejska.
Jesteś dziś dostojną, stuletnią damą, ale piękniejesz nam z roku na rok.

W dniu twoich urodzin życzymy Ci:
• żeby twoi mieszkańcy nie musieli walczyć „za wolność naszą i waszą”,
• żeby twoje rzeki i jeziora były czyste ,a lasy bujne,
• żebyś oddychała czystym powietrzem,
• żebyś cieszyła się silną i nowoczesną gospodarką,
• żeby rządzili tobą mądrzy ludzie,
• żeby twoi obywatele byli wykształceni i sympatyczni

                                     WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, POLSKO!

                                                             Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 391


Poprawiony: sobota, 10 listopada 2018 21:10
 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!