Biblioteka

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Jak obchodziliśmy urodziny Polski? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 10 listopada 2018 20:39

Urodziny – to radosna uroczystość, a setne urodziny – to wyjątkowa uroczystość. 9 listopada 2018 roku obchodziliśmy w szkole setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Już dwa dni wcześniej ubraliśmy szkołę w narodowe barwy. Wywiesiliśmy flagi, okna na pierwszym piętrze ubraliśmy na biało, a na parterze – na czerwono. 9 listopada wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się w sali gimnastycznej. Punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy (tak jak 24 tysiące szkół w Polsce) Hymn Polski. Następnie wysłuchaliśmy krótkiego koncertu w wykonaniu Marcela Ławrynowicza, ucznia klasy 6a, który pięknie gra na akordeonie.

Nim wybrzmiały ostatnie dźwięki muzyki, na scenie pojawili się uczniowie klasy 8a, którzy zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Historia jednej rodziny”. Scenariusz napisali nauczyciele naszej szkoły p. Krystyna Basak i p. Jonasz Bochnia. Uczniowie przedstawili historię Polski w latach 1795 – 1918 poprzez dzieje pięciu pokoleń rodziny Smorawińskich – typowej polskiej rodziny, której synowie i córki starali się zachować polski język i tradycje, brali udział w powstaniach, by wreszcie doczekać chwili, gdy niepodległa Polska pojawiła się znów na mapie świata. Aktorów i autorów szkolna publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Wiadomo, jak są urodziny, to musi być tort. U nas był nie jeden. Samorząd szkolny ogłosił konkurs na ciasto niepodległościowe. Efekty pomysłowości i talentu kulinarnego naszych uczniów (i być może ich rodziców), mogą drodzy czytelnicy obejrzeć na zdjęciach. Smaku i zapachu, niestety, nie poczujecie, a macie czego żałować. Nic się nie zmarnowało, uczniowie zjedli ciasta do ostatniego okruszka.

Święto świętem, a następnie, jak to w szkole, poszliśmy na lekcje.


Poprawiony: sobota, 10 listopada 2018 21:09
 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!