Biblioteka

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Warszawo ma PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 października 2017 19:21

Dziś mija kolejna rocznica upadku powstania warszawskiego. Po 63 dniach heroicznej walki powstańcy złożyli broń, by udać się wraz z mieszkańcami miasta na tułaczkę. Zostawiali za sobą zgliszcza miasta, które jeszcze kilka lat wcześniej uznawane było za jedno z piękniejszych w Europie. Tamtej Warszawy już nie ma, ale jest inna, może nie tak piękna, za to tętniąca życiem, dynamiczna, zmieniająca się z dnia na dzień. Widoki powstańczej i współczesnej stolicy oglądaliśmy na prezentacji, ilustrującej wykonanie piosenki „Warszawo ma” przez klasę gimnazjalną III a.

Jak co roku ostatni dzień powstania upamiętniamy w naszej szkole. Jest to „Dzień białych koszul”. Uczniowie i nauczyciele przychodzą ubrani na galowo, zakładają biało – czerwone opaski, a w sali gimnastycznej odbywa się koncert piosenek powstańczych. Tym razem było inaczej, bo po raz pierwszy zaprezentowali się uczniowie klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej. Mieli dużą tremę występując przed nauczycielami i starszymi klasami, ale świetnie sobie poradzili. Znali teksty na pamięć i „z młodych piersi się wyrwały” dźwięki piosenek z zapałem i radością. Wszystkie klasy zaprezentowały się bardzo dobrze i jury konkursu miało twardy orzech do zgryzienia.

Wyniki konkursu poznamy wkrótce i opublikujemy na naszej stronie.


Poprawiony: wtorek, 03 października 2017 19:39
 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!