Biblioteka

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

Pierwsze koty za płoty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 września 2018 20:25

Kiedy żegnaliśmy naszych uczniów w czerwcu, mówiąc do zobaczenia we wrześniu, patrzyli na nas z niedowierzaniem. A jednak mieliśmy rację. Wrzesień nadszedł. Choć pogoda nadal piękna, ciepła i letnia, dziś – trzeciego września spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, aby rozpocząć rok szkolny 2018/2019. To już 60 lat, kiedy taka uroczystość ma miejsce w murach naszej szkoły. Wybudowana jako szkoła podstawowa, później przez 19 lat gimnazjum, a teraz znów szkoła podstawowa.

Zaczęliśmy od spotkania z najstarszymi uczniami – gimnazjalistami i ósmoklasistami, których p. dyrektor Lidia Więckowska przywitała po raz ostatni w szkole. Nikt ich nie straszył widmem egzaminów i ciężkiej pracy – i tak miny mieli niepewne.

Gdy gimnazjaliści udali się na spotkania z wychowawcami, ich miejsce zajęli uczniowie klas czwartych, piątej i szóstej w asyście swoich rodzin. Bardzo ładnie prezentowali się w galowych strojach. Buźki opalone, wypoczęte i uśmiechnięte, gotowe na spotkanie z nauką matematyki, polskiego i innych przedmiotów. Klasa piąta, jak zwykle wpatrzona w wychowawcę p. Marka, bez którego sami kroku nie zrobią. Pozostałe klasy po odśpiewaniu hymnu i przywitaniu przez p. dyrektor, poszły za swoimi nowymi wychowawcami na pierwsze klasowe spotkania.

Na końcu p. dyrektor przywitała naszych najmłodszych milusińskich, których miny wskazywały, że oczekują dobrej zabawy.

No i pierwszy dzień szkoły mamy za sobą. Na razie, jak mówią dziennikarze, sytuacja jest dynamiczna (czytaj panuje lekki chaos), jak to zwykle na początku września.

Wszystkim czytelnikom naszej strony internetowej życzymy udanego roku.


Poprawiony: poniedziałek, 03 września 2018 20:34
 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!