Biblioteka

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Szkoła w nowej szacie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 września 2017 21:37

Ostatnie tygodnie wakacji upłynęły pod hasłem „wszystkie ręce na pokład”. Sprzątanie, pakowanie, wynoszenie starych rzeczy, wnoszenie nowych, skręcanie szafek, ławek, krzeseł, stolików, rozkręcanie i skręcanie od nowa, bo za pierwszym razem się nie udało, wycinanie dekoracji, czyszczenie, układanie książek na półkach, wieszanie tablic i tak bez końca.

Wszyscy pracownicy chcieli zacząć nowy rok szkolny porządnie a nie według zasady „jakoś to będzie”.

4 września 2017 roku szkoła pokazała uczniom i ich rodzicom nowe , a raczej, odnowione oblicze. Nowe, bo od dziś nosimy nazwę Szkoła Podstawowa nr 391 z oddziałami gimnazjalnymi imienia Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. „Alek”. Mamy klasę pierwszą, trzecią, czwartą i dwie klasy siódme w szkole podstawowej oraz osiem klas gimnazjalnych. Wszyscy uczniowie uczą się na jednej zmianie.

Budynek szkoły przeszedł lifting. Mamy wyremontowane sale dla klas młodszych, z nowymi meblami i wszystkim, co maluchom do nauki i relaksu potrzebne. Nowe toalety błyszczą bielą, a w wygodnej świetlicy uczniowie będą mogli odpoczywać na pufach, dywanie, rysować przy stolikach, czytać, grać i co tam jeszcze będą chcieli robić. Zakończył się remont boiska .Mamy bieżnię, boisko do piłki nożnej i koszykówki oraz plac zabaw dla najmłodszych uczniów.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbyła się w sali gimnastycznej. Po przemówieniu pani dyrektor Lidii Więckowskiej ,uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami. Uczniowie klasy pierwszej obejrzeli program artystyczny złożony z wierszy Jana Brzechwy, który przygotowali dla nich gimnazjaliści pod opieką p. Krystyny Sąsary – Machnik.

Od jutra bierzemy się wszyscy do solidnej pracy. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów i dobrego roku.


 

Poprawiony: czwartek, 07 września 2017 21:56
 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!