Biblioteka

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Byliśmy jurorami EFA Young Audience Award! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2018 00:00

EFA to międzynarodowe wydarzenie filmowo – kulturalne, skierowane do młodego widza w wieku 12- 14 lat z całej Europy. W tym roku odbyło się równolegle w 46 miastach z 37 europejskich państw. Polskę po raz szósty reprezentowało m. in. kino „Muranów”. I tam właśnie 6. maja uczniowie naszej szkoły pod opieką p.Koziarskiej zagłosowali na swój ulubiony film. Dzięki ich głosom wieczorem została wręczona Nagroda Młodej Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej.

Młodzi jurorzy obejrzeli trzy filmy:

  • „Girl in flight”
  • „Hobbyhorse revolution”
  • „Wallay”

Po każdej projekcji następowała burzliwa dyskusja. Uczniowie prezentowali ciekawe i nietypowe spostrzeżenia, które świadczyły o ich dużej wiedzy oraz wrażliwości. Wszystkim skradł serca zaskakujący film o pasji do kucyków na patyku i większość z uczestników miała nadzieję na jego zwycięstwo.
Wieczornym zwycięzcą okazał się równie świetny „Wallay”.
Cieszymy się, że wśród naszych uczniów są prawdziwi znawcy i pasjonaci kina!

Poprawiony: środa, 16 maja 2018 19:50
 
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!