SP nr 391 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. "Alek"

Nasza biało-czerwona PDF Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2018 20:15

flaga

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 20:22

Dzień otwarty dla rodziców PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 listopada 2018 19:28

Zapraszamy serdecznie na dzień otwarty dla rodziców który odbędzie się 15 listopada 2018 r. (czwartek) o godzinie 1700

Poprawiony: poniedziałek, 12 listopada 2018 19:29

Komunikat Dyrektora SP 391 PDF Drukuj Email
sobota, 10 listopada 2018 21:03

Informujemy, że na podstawie ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.
W tym dniu w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Poprawiony: sobota, 10 listopada 2018 21:04

Życzenia dla Polski PDF Drukuj Email
sobota, 10 listopada 2018 20:51

Niepodległość nie musiała nam się przydarzyć w 1918 roku.
Zbieg okoliczności spowodował, że zaborcy Polski przegrali wojnę, a w Rosji wybuchła rewolucja bolszewicka. Po 123 latach uchyliło się na chwilę okienko z wolnością i chwilę tę nasi przodkowie mądrze wykorzystali. W ciągu kilkunastu miesięcy z trzech różnych organizmów zorganizowali demokratyczne państwo polskie.
Trudne to było 100 lat dla Ciebie, Polsko. Ledwo co powstałaś, a dwa lata później musiałaś walczyć z sowiecką agresją. Zdążyłaś wychować pierwsze pokolenie wolnych Polaków, to większość z nich oddała życie w Katyniu, Powstaniu Warszawskim i na różnych frontach drugiej wojny światowej. Podnosiłaś się z ruin po wojnie, ale przyduszona przez komunizm, wolności dużo nie miałaś. Wreszcie w 1989 roku doczekałaś chwili, gdy stałaś się demokratyczna i w pełni suwerenna. 1 maja 2004 roku głosami swoich mieszkańców zdecydowałaś, że przystępujesz do Unii i stałaś się w pełni europejska.
Jesteś dziś dostojną, stuletnią damą, ale piękniejesz nam z roku na rok.

W dniu twoich urodzin życzymy Ci:
• żeby twoi mieszkańcy nie musieli walczyć „za wolność naszą i waszą”,
• żeby twoje rzeki i jeziora były czyste ,a lasy bujne,
• żebyś oddychała czystym powietrzem,
• żebyś cieszyła się silną i nowoczesną gospodarką,
• żeby rządzili tobą mądrzy ludzie,
• żeby twoi obywatele byli wykształceni i sympatyczni

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, POLSKO!

Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 391

Poprawiony: sobota, 10 listopada 2018 21:10

Jak obchodziliśmy urodziny Polski? PDF Drukuj Email
sobota, 10 listopada 2018 20:39

Urodziny – to radosna uroczystość, a setne urodziny – to wyjątkowa uroczystość. 9 listopada 2018 roku obchodziliśmy w szkole setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Już dwa dni wcześniej ubraliśmy szkołę w narodowe barwy. Wywiesiliśmy flagi, okna na pierwszym piętrze ubraliśmy na biało, a na parterze – na czerwono. 9 listopada wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się w sali gimnastycznej. Punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy (tak jak 24 tysiące szkół w Polsce) Hymn Polski. Następnie wysłuchaliśmy krótkiego koncertu w wykonaniu Marcela Ławrynowicza, ucznia klasy 6a, który pięknie gra na akordeonie.

Nim wybrzmiały ostatnie dźwięki muzyki, na scenie pojawili się uczniowie klasy 8a, którzy zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Historia jednej rodziny”. Scenariusz napisali nauczyciele naszej szkoły p. Krystyna Basak i p. Jonasz Bochnia. Uczniowie przedstawili historię Polski w latach 1795 – 1918 poprzez dzieje pięciu pokoleń rodziny Smorawińskich – typowej polskiej rodziny, której synowie i córki starali się zachować polski język i tradycje, brali udział w powstaniach, by wreszcie doczekać chwili, gdy niepodległa Polska pojawiła się znów na mapie świata. Aktorów i autorów szkolna publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Wiadomo, jak są urodziny, to musi być tort. U nas był nie jeden. Samorząd szkolny ogłosił konkurs na ciasto niepodległościowe. Efekty pomysłowości i talentu kulinarnego naszych uczniów (i być może ich rodziców), mogą drodzy czytelnicy obejrzeć na zdjęciach. Smaku i zapachu, niestety, nie poczujecie, a macie czego żałować. Nic się nie zmarnowało, uczniowie zjedli ciasta do ostatniego okruszka.

Święto świętem, a następnie, jak to w szkole, poszliśmy na lekcje.

Poprawiony: sobota, 10 listopada 2018 21:09

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>