Gimnazjum Nr 56 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. "Alek"

Konsultacje z rodzicami PDF Drukuj Email
środa, 21 lutego 2018 20:58

Zapraszamy serdecznie na konsultacje dla rodziców które odbędą się 22 lutego 2018 r. (czwartek) o godzinie 1700

Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 20:59

I po balu PDF Drukuj Email
niedziela, 11 lutego 2018 20:44

Zakończyliśmy karnawał dobrą zabawą. W piątek 9 lutego balowaliśmy już od rana. Zaczęli nasi najmłodsi uczniowie z klasy pierwszej, trzeciej i czwartej. W „podróż dookoła świata” (taki był temat balu) wybrali się do szkolnej sali gimnastycznej, która zamieniła się na trzy godziny w kulę ziemską przyozdobioną flagami różnych krajów. Dzieciaki bawiły się przy melodiach z różnych stron świata, była „Macarena” i taniec pingwina. Dzieciarnia z ochotą brała udział w konkursach, wspólnym śpiewaniu i prezentacji kostiumów balowych. Przez salę przemaszerowali kowboje, księżniczki i królewny, różne futrzaki, judocy i jeden faraon. Wszystkie kostiumy zostały uznane za najpiękniejsze, a nagrodą było jajko – niespodzianka.

W czasie, gdy najmłodsi bawili się w szkole, najstarsi uczniowie z trzecich klas gimnazjum udali się na ostatnią próbę poloneza. Dźwięki poloneza rozpływały się po szkole już od początku stycznia i tylko nauczyciele wf wiedzą, ile razy powiedzieli „i raz, dwa, trzy…; Wyprostuj się !; Uśmiechnij się!”. I jeszcze „Było dobrze. Powtarzamy.”

No i praca nie poszła na marne. Bal gimnazjalny rozpoczął się w piątek 9 lutego o godz. 18 w restauracji „Antrakt” obok Teatru Komedia. Po wejściu okazało się, że liczba przybyłych rodziców i rodzeństwa trzecioklasistów przekroczyła możliwości sali. Chaos udało się szybko opanować i rozległy się dźwięki poloneza z „Pana Tadeusza” (kompozytor Wojciech Kilar). Tancerze opanowali nerwy i z wdziękiem zatańczyli cały układ poloneza. Dziewczyny pięknie prezentowały się w balowych kreacjach. Przeważały sukienki mini z małym topem i rozkloszowanym dołem, wykończone koronkami, falbanami i tiulem.
Dominujący kolor to czarna klasyka oraz pudrowy róż. Zauważyliśmy również suknie czerwone, w kolorze burgunda i butelkowej zieleni. Chłopcy prezentowali klasyczną elegancję: ciemne garnitury, białe koszule, wypastowane buty i wyszczotkowane włosy. Rodzice porobili zdjęcia i poszli do domu i zaczęła się dobra zabawa. Oj, roztańczone mamy trzecie klasy. Czy to disco, czy disco polo, parkiet nawet przez chwilę nie był pusty, a pizza stygła na talerzach. Dźwięki „Macareny” (znowu!) poderwały nawet niemrawych do tej pory nauczycieli. I tak hulanki i swawole trwały do godz. 22.

Poprawiony: niedziela, 11 lutego 2018 20:52

Propozycje SP nr 391 w roku szkolnym 2018/2019 PDF Drukuj Email
niedziela, 14 stycznia 2018 21:14

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 391 przy ul. Filareckiej 2 planuje utworzenie w roku szkolnym 2018/2019 klas na wszystkich poziomach (klasy 1 – 8).

Oferujemy Państwa dzieciom:

• naukę w kameralnej, bezpiecznej szkole, z dogodnym dojazdem (stacja metra Plac Wilsona),
  • komfortowe warunki nauki w małych kilkunastoosobowych klasach z indywidualnym podejściem do ucznia,
  • naukę na jedną zmianę,
  • zajęcia opiekuńcze dla dzieci w świetlicy czynnej w godz. 7.00 – 17.00,
  • zajęcia pozalekcyjne,
  • świeże obiady gotowane w naszej kuchni,
  • pomoc pedagoga i psychologa.

Nabór uczniów do klasy pierwszej i do klasy siódmej dwujęzycznej z językiem francuskim odbędzie się drogą elektroniczną.

Test predyspozycji językowych dla kandydatów do klasy siódmej dwujęzycznej odbędzie się 7 czerwca 2018 roku o godz. 9.00.

Dokładniejsze informacje o naszej ofercie edukacyjnej będą Państwo mogli uzyskać na spotkaniach, które odbędą się w naszej szkole w terminach:

12 lutego 2018 r. o godz. 17.00 – spotkanie dla rodziców kandydatów do klasy pierwszej,

14 marca 2018 r. o godz. 18.00 – spotkanie dla rodziców i kandydatów do klas 2 – 8 (również do klasy siódmej dwujęzycznej).

Serdecznie zapraszamy.

Poprawiony: niedziela, 14 stycznia 2018 21:40

Kartki z wyobraźnią PDF Drukuj Email
piątek, 22 grudnia 2017 22:41

Każdego roku przed Bożym Narodzeniem zarząd dzielnicy Żoliborz organizuje konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę świąteczną.
Wyobraźnia naszych uczniów nie ma granic, co mogą Państwo ocenić oglądając zdjęcia prac umieszczone poniżej. Kartki z guzikami, malowane, drapane. Wszystkie piękne.
W tym roku 3. miejsce w konkursie zajęła Izabela Głuszczak, a pozostali autorzy otrzymali nagrody za udział. A są to: Wiktoria Komorowska, Łucja Kudła, Amelia Brzozowska, Gabriela Sitarek, Oliwia Kupiec, Wiktor Konieczniak i Robert Banaś.

Poprawiony: środa, 27 grudnia 2017 22:44

Abonament za obiady w styczniu PDF Drukuj Email
środa, 20 grudnia 2017 01:00

Drodzy Rodzice,
opłaty za obiady za miesiąc styczeń prosimy wnosić od 2 stycznia 2018r.

Poprawiony: środa, 20 grudnia 2017 21:40

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>