SP nr 391 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. "Alek"

17 września PDF Drukuj Email
czwartek, 20 września 2018 18:22

17 września 1995 roku w Warszawie został odsłonięty pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Od 1996 roku nauczyciele z Warszawskiej Solidarności Oświatowej organizują uroczystość upamiętniającą cierpienia obywateli polskich, którzy w skutek agresji rosyjskiej 17 września 1939 roku, znaleźli się pod okupacją władzy sowieckiej. Wywózki na Sybir, przymusowa praca, więzienia, głód, choroby, śmierć stały się codziennością naszych rodaków.

Od wielu lat reprezentacja uczniów naszej szkoły z pocztem sztandarowym bierze udział w tej uroczystości. W tym roku też tam byliśmy.

Przechodniu, przerwij marsz swój, poświęć chwile skupienia
Przed pomnikiem wzniesionym Polakom,
Co za Polskę, wiarę i cześć Narodu
Oddali swoje życie w krwawej golgocie wschodu

Marian Jonkajtys (fragment)

Poprawiony: czwartek, 20 września 2018 18:27

Zebranie dla rodziców PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy rodziców na pierwsze zebranie w roku szkolnym 2018/2019 które odbedzie się według następującego harmonogramu:

• 6 września (czwartek) o godz. 1700 klasy I - VIII
  • 6 września (czwartek) o godz. 1800 klasy III gimnazjum

Pierwsze koty za płoty PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 września 2018 20:25

Kiedy żegnaliśmy naszych uczniów w czerwcu, mówiąc do zobaczenia we wrześniu, patrzyli na nas z niedowierzaniem. A jednak mieliśmy rację. Wrzesień nadszedł. Choć pogoda nadal piękna, ciepła i letnia, dziś – trzeciego września spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, aby rozpocząć rok szkolny 2018/2019. To już 60 lat, kiedy taka uroczystość ma miejsce w murach naszej szkoły. Wybudowana jako szkoła podstawowa, później przez 19 lat gimnazjum, a teraz znów szkoła podstawowa.

Zaczęliśmy od spotkania z najstarszymi uczniami – gimnazjalistami i ósmoklasistami, których p. dyrektor Lidia Więckowska przywitała po raz ostatni w szkole. Nikt ich nie straszył widmem egzaminów i ciężkiej pracy – i tak miny mieli niepewne.

Gdy gimnazjaliści udali się na spotkania z wychowawcami, ich miejsce zajęli uczniowie klas czwartych, piątej i szóstej w asyście swoich rodzin. Bardzo ładnie prezentowali się w galowych strojach. Buźki opalone, wypoczęte i uśmiechnięte, gotowe na spotkanie z nauką matematyki, polskiego i innych przedmiotów. Klasa piąta, jak zwykle wpatrzona w wychowawcę p. Marka, bez którego sami kroku nie zrobią. Pozostałe klasy po odśpiewaniu hymnu i przywitaniu przez p. dyrektor, poszły za swoimi nowymi wychowawcami na pierwsze klasowe spotkania.

Na końcu p. dyrektor przywitała naszych najmłodszych milusińskich, których miny wskazywały, że oczekują dobrej zabawy.

No i pierwszy dzień szkoły mamy za sobą. Na razie, jak mówią dziennikarze, sytuacja jest dynamiczna (czytaj panuje lekki chaos), jak to zwykle na początku września.

Wszystkim czytelnikom naszej strony internetowej życzymy udanego roku.

Poprawiony: poniedziałek, 03 września 2018 20:34

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email
piątek, 31 sierpnia 2018 00:00

witajcie_w_szkole

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w sali gimnastycznej 3 września (poniedziałek) według harmonogramu:

• godz. 900 – klasy III gimnazjum, klasy VIII szkoły podstawowej
  • godz. 1000 – klasy IV - VII szkoły podstawowej
  • godz. 1100 – klasy I, klasa II szkoły podstawowej

Przypominamy o obowiązującym stroju galowym.

Poprawiony: sobota, 01 września 2018 12:35

PW Junior PDF Drukuj Email
czwartek, 30 sierpnia 2018 19:44

PW Junior pragnie pomóc uczniom w bardziej świadomym poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „Kim chcę zostać?”.

PW Junior to Politechnika Warszawska w wersji dla nastolatków. Wszystko odbywa się prawie tak, jak na prawdziwej uczelni. Pracownicy PW prowadzą regularne wykłady i ćwiczenia w pracowniach PW. W przystępny i praktyczny sposób młodzież poznaje wiele zagadnień związanych z naukami ścisłymi oraz wydziały PW.

W związku z reformą oświaty, Politechnika Warszawska zmodyfikowała inicjatywę PW Junior. Bazując na podstawie programowej opracowaliśmy autorskie zajęcia z przedmiotów ścisłych. Od ubiegłego roku tworzymy przewodnik „Gdzie coś wartościowego z przedmiotów ścisłych można znaleźć w Internecie?”

Rekrutacja do liceów w maju 2019r. będzie bardzo trudna, gdyż „nakładają” się 2 roczniki – jeden kończący szkołę podstawową oraz drugi gimnazjum, a miejsc w liceach raczej nie przybędzie. Chcemy aktywnie wesprzeć juniora w tym trudnym okresie.

Obecnie trwa rekrutacja rezerwowa na rok akademicki 2018/19.

Dotychczasowe 6 edycji PW Junior pokazało niesamowitą kreatywność i aktywność młodzieży. Jesteśmy pewni, że dzięki pracy zespołowej nasze dzieci w przyszłości stworzą wynalazki, które odniosą światowy sukces. Jednakże PW Junior to przede wszystkim dobra zabawa i nowe doświadczenia.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.pwjunior.edu.pl
Pomagamy rozwijać potencjał Juniorów

Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2018 19:50