Gimnazjum Nr 56 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. "Alek"

Dzień otwarty dla rodziców PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie na dzień otwarty dla rodziców który odbędzie się 19 października 2017r (czwartek) o godzinie 1700

O godz. 1600 w sali nr 15 odbędzie się spotkanie Rodziców z panią Magdaleną Leśnia, specjalistką w zakresie profilaktyki uzależnień, dotyczące zachowań ryzykownych wśród młodzieży.

Wszystkich chętnych Rodziców zapraszamy.

Projekt "Bliżej rynku pracy ..." PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 października 2017 00:00

blizej_rynku_pracy

W naszej szkole realizowany będzie projekt unijny z zakresu doradztwa zawodowego „Bliżej rynku pracy - zintegrowany system doradztwa zawodowego – ZIT WOF”, którego adresatami są gimnazjaliści. Wszelkich informacji udziela p. Krystyna Machnik – pedagog szkolny.

Formularze zgłoszeniowe można pobierać u pedagoga szkolnego, w sekretariacie szkoły lub ze szkolnej strony www.

Formularz rekrutacyjny ucznia pdf

Oświadczenie uczestnika Projektu pdf

Skrócony opis projektu pdf

Poprawiony: poniedziałek, 16 października 2017 18:39

Wyniki konkursu piosenki powstańczej PDF Drukuj Email
wtorek, 10 października 2017 21:04

I miejsce – klasa VII a SP za wykonanie piosenki Zośka
II miejsce – klasa IV SP za piosenkę Pałacyk Michla
III miejsce – klasa III SP za piosenkę Warszawskie dzieci

Pozostałe klasy też zaprezentowały się najlepiej, jak potrafiły, no cóż, zwycięzca może być tylko jeden.
Gratulujemy!

Poprawiony: wtorek, 10 października 2017 21:17

Z wizytą u króla Jana PDF Drukuj Email
wtorek, 10 października 2017 21:03

Czy wiecie, drodzy czytelnicy, jaki styl w sztuce charakteryzują następujące cechy: monumentalizm, iluzja, dynamika, osiowość, dekoracyjność?
Jeśli nie wiecie, zapytajcie uczniów klasy II d (gimnazjum). Oni już wiedzą, że to barok.

W zimny, mokry, wietrzny wtorek 10 października wybraliśmy się do Wilanowa, aby pogłębić wiedzę na temat „perły polskiego baroku”. Wewnątrz pałacu było również zimno, ale Jan III Sobieski wybudował pałac na letnią rezydencję, więc brak ogrzewania nie dziwi. Wędrowaliśmy z komnaty do komnaty, poznając cechy sztuki barokowej. Niektórzy uczniowie wykazali się znajomością mitologii greckiej i bez trudu rozpoznawali mityczne postacie przedstawione na obrazach. Podziwialiśmy rzeźbę przedstawiającą króla Jana III w stroju rzymskim, na koniu – zwycięskiego wodza w chwale. Dyskusję wśród uczniów wzbudził strój króla, a szczególnie ptak umieszczony przez rzeźbiarza na hełmie. Jedni twierdzili, że to kura, inni, że orzeł.
Po raz drugi dyskusja ornitologiczna wywiązała się w sypialni króla. Znów zdania były podzielone, czy pióra wieńczące baldachim królewski to z pawia czy ze strusia. W tym momencie wychowawczynie klasy II d podjęły decyzję, że wiosną pójdziemy do zoo, żeby obejrzeć sępy, strusie, sowy sójki i inne strzygące pióra stwory i pogłębić wiedzę zoologiczną uczniów.
Obejrzeliśmy pozostałe komnaty, dziewczyny podziwiały swoją urodę w autentycznym lustrze królowej Marysieńki. Galeria portretów Polaków od XVII do XIX wieku nie wzbudziła zachwytu uczniów. Jak stwierdziła jedna z uczennic „piękni to oni nie byli”. Bystrzejsi zauważyli, że moda na podgolone łby nie minęła wraz ze stanem szlacheckim, lecz właśnie wraca.

Po lekcji muzealnej zignorowaliśmy niesprzyjającą pogodę i obejrzeliśmy zrewitalizowane ogrody wilanowskie. Wyczerpani uczniowie przywrócili odpowiedni poziom energii swoim ciałom w restauracji McDonald’s, a w drodze powrotnej przespacerowaliśmy się po Łazienkach.

Poprawiony: wtorek, 10 października 2017 21:17

Warszawo ma PDF Drukuj Email
wtorek, 03 października 2017 19:21

Dziś mija kolejna rocznica upadku powstania warszawskiego. Po 63 dniach heroicznej walki powstańcy złożyli broń, by udać się wraz z mieszkańcami miasta na tułaczkę. Zostawiali za sobą zgliszcza miasta, które jeszcze kilka lat wcześniej uznawane było za jedno z piękniejszych w Europie. Tamtej Warszawy już nie ma, ale jest inna, może nie tak piękna, za to tętniąca życiem, dynamiczna, zmieniająca się z dnia na dzień. Widoki powstańczej i współczesnej stolicy oglądaliśmy na prezentacji, ilustrującej wykonanie piosenki „Warszawo ma” przez klasę gimnazjalną III a.

Jak co roku ostatni dzień powstania upamiętniamy w naszej szkole. Jest to „Dzień białych koszul”. Uczniowie i nauczyciele przychodzą ubrani na galowo, zakładają biało – czerwone opaski, a w sali gimnastycznej odbywa się koncert piosenek powstańczych. Tym razem było inaczej, bo po raz pierwszy zaprezentowali się uczniowie klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej. Mieli dużą tremę występując przed nauczycielami i starszymi klasami, ale świetnie sobie poradzili. Znali teksty na pamięć i „z młodych piersi się wyrwały” dźwięki piosenek z zapałem i radością. Wszystkie klasy zaprezentowały się bardzo dobrze i jury konkursu miało twardy orzech do zgryzienia.

Wyniki konkursu poznamy wkrótce i opublikujemy na naszej stronie.

Poprawiony: wtorek, 03 października 2017 19:39

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>